Karar No : 20/2019

Belediyeler Reformunu Merkezi Hükümet ile müzakere etmek üzere  K.T. Belediyeler Birliği Birlik Yürütme Kurulu Üyeleri, Yedek Üyeler, CTP’den Lefke Belediye Başkanı Aziz KAYA ve DP’ den Tatlısu Belediye Başkanı Hayri ORÇAN, Birlik Avukatı Müjgan IRKAD ve Birlik Koordinatörü Hüseyin KÖLE’den oluşan bir Komite kurulmasına oy birliği ile karar verildi.

Karar No : 21/2019

Mehmetçik Belediyesinin oluşturacağı ‘‘MEYAT’’ Şirketine K.T. Belediyeler Birliğinin % 1 oranında hisse ile ortak olması hususu gündeme getirilerek tartışıldı ve K.T. Belediyeler Birliğinin % 1 oranında hissedar olmasına oy birliği ile karar verildi.

Karar No : 22/2019

Belediye Başkanlarına yönelik tecrübe paylaşımı çerçevesinde,   Türkiye Cumhuriyeti’nin Ankara, Konya ve Eskişehir illerine  bilimsel gezi düzenlenmesine karar verildi.

Karar No : 23/2019

Beyarmudu Belediyesinin oluşturacağı ‘‘GÜNMES’’ Şirketine K.T. Belediyeler Birliğinin % 1 oranında hisse ile ortak olması hususu gündeme getirilerek tartışıldı ve K.T. Belediyeler Birliğinin % 1 oranında hissedar olmasına oy birliği ile karar verildi.

Karar No : 24/2019

Sağlık Bakanlığı işbirliği halinde Taşıyıcısı Sivrisinek olan

 ‘‘Batı Nil Virüsü’’ ne karşı etkin mücadele çalışmalarının yürütülmesine karar verildi.

Yurtdışı Temaslarla İlgili Bilgilendirme.

  1. a-) K.T. Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut ÖZÇINAR, Avrupa Konseyi tüm Komite toplantıları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve 6. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı ( UCLG-MEWA) toplantıları hakkında, Birlik Yürütme Kuruluna bilgi aktardı.

b-) K.T. Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut ÖZÇINAR, 28-30 Temmuz tarihleri arasında Büyükçekmece Belediye Başkanı Sayın Dr. Hasan AYGÜN’ne nezaket ziyaretinde bulunduğu hususunda bilgi aktardı.