Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Güzelyurt Belediyesi ile birlikte yürütülen “Efeler’den Güzelyurt’a Uzanan Enginarın Yolcuğu’ adlı projeyi yerinde incelemek amacıyla ülkemize geldi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve beraberindeki heyet temasları kapsamında Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı makamında ziyaret etti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler Belediyesi Meclis Üyeleri ve Güzelyurt Belediyesi Meclis Üyeleri ve adayları enginarların ekili olduğu alanda incelemeler yaptı. Efeler Belediyesi daha sonra Güzelyurt Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi ve Yeni Belediye Binasını ziyaret ederek Özçınar’dan bilgi aldı.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar kabulde yaptığı konuşmada Kardeş Belediye Aydın Efeler Belediyesi ile “Efeler’den Güzelyurt’a Uzanan Enginarın Yolcuğu’ adlı projeyi birlikte yürütmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, belediye başkanlığı görevi süresince anavatan-yavruvatan arasındaki ilişkiyi her zaman en üst seviyede tutmaya çalışan bir belediye başkanı olduğuna dikkat çekti. Güzelyurt’un bir tarım şehri olduğunu kaydeden Özçınar, bu güzel adada su kaynaklarının %70 bölümünü barındıran bölgemizde tarım alanında yapılacak üretimin bölgeye ekonomik bir ivme kazandıracağını söyledi. Özçınar sözlerini tamamlarken, Efeler Belediyesi’ne projeye katkılarından dolayı yürekten teşekkür etti.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da Güzelyurt Belediyesi ile bu projeyi gerçekleştirmekten büyük onur duyduğunu belirterek, meyvelerini alacakları projelerin devamını diledi. Güzelyurt’taki sulama suyu kalitesinin çok iyi olduğuna vurgu yapan Atay, Özçınar’ın ürün çeşitliliği, istihdam, tarımdan faydalanması gibi olgulardan kendisinin topluma ne kadar duyarlı olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından finanse edilen ‘Efeler’den Güzelyurt’a Uzanan Enginarın Yolcuğu’ adlı proje, Efeler ile Güzelyurt Belediyeleri tarafından yürütülüyor. Güzelyurt ilçesinde proje kapsamında üretilecek olan enginarların katma değeri arttırılacak; işleme, saklama ve paketleme faaliyetlerinin yapıldığı bir tesis oluşturularak bölgede kadın istihdamının desteklenmesi sağlanacak.