“Engelli vatandaşlarımız için daha iyisini sağlamak adına çabalarımızı sürdüreceğiz”

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Mahmut Özçınar, engellilerin karşılaştığı sıkıntıların kaldırılmasında herkese görev düştüğünü söyledi.

Hükümet, yerel yönetimler ile sivil toplum örgütlerinin bu konudaki çalışmalarını iş birliği içerisinde, planlı bir şekilde yürütmekte olduğunu belirten Özçınar, engelli bireylerin karşılaştıkları sıkıntıların içselleştirilip bilinçli hareket edilmesinin engellilerin yaşam standardının yükseltilmesine ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Özçınar’ın “3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü” mesajı şöyle:

Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sıkıntıları en aza indirmek veya ortadan kaldırmak hepimizin görevidir.

Merkezi hükümet, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri bu konudaki çalışmalarını iş birliği içerisinde, planlı bir şekilde yürütmektedir. Yerel yönetimler olarak da engelli vatandaşlarımız için daha iyisini sağlamak adına çabalarımızı sürdüreceğimizi ve her zaman kendileri ile dayanışma içerisinde olacağımızı vurgulamak isterim.

Yerel yönetimlerin bu kapsamda düzenlediği çeşitli etkinlik ve çalışmalar toplumumuzda farkındalık yaratıyor. Ancak kimi zaman bir takım duyarsızlıklarla karşılaşıyoruz.

Herkesin aslında birer engelli adayı olduğu bilinciyle, engelli bireylerin içinde bulunduğu durumu içselleştirip, bilinçli hareket etmek, engellilerin yaşam standardının yükseltilmesine ciddi katkı sağlayacaktır.

İhtiyacımız olanın sevgi ve saygı olduğunu vurgulayarak engelli vatandaşlarımıza tüm engellerin ortadan kalktığı, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim.

 

 

 

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

 

Mahmut Özçınar

2018-12-03T06:50:24+00:00 3 Aralık 2018|