Girne Belediyesi’nin her yıl şubat tatilinde düzenlediği Yarıyıl şenlikleri sona erdi…

Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle çocuklar için birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler hazırlayan Girne Belediyesi “Eğitime Kısa Bir Mola” sloganıyla düzenlediği Yarı Yıl Şenlikleri bugün düzenlenen Ritim Atölyesiyle son buldu..

Bandabuliya ve Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen etkinliklerde Resim ve Origami Atölye çalışmaları, Seramik Atölyesi, Çocuk Partisi, Masal Atölyesi,  Masa Oyunları ve Ritim Atölyesi yer aldı. Tüm çocuklar için ücretsiz gerçekleştirilen etkinlikler yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Güngördü: Katılım her yıl giderek artıyor

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, çocuklar için düzenlenen birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlilere katılımın her yıl giderek arttığı söyledi. Nidai Güngördü, yakın zamanda Çocuk Meclisi kurulduğunu belirterek, çocukların da kent yönetimine katkıda bulunduğunu ifade etti. Etkinliklerin düzenlenmesi için kırtasiye yardımında bulunan Ayten Deniz’e teşekkür eden Güngördü, çocuklara hitaben, “Daha güzel bir dünyada yaşamak istiyorsanız insanları, hayvanları ve doğayı sevin” dedi.