Güzelyurt Belediyesi halkın yaşam kalitesini yükseltmek ve Belediye hizmetlerinin vatandaşlara doğrudan ulaşımını daha kolay sağlamak amacı ile yeni hizmet binaları inşa etmeye devam ediyor.
Güzelyurt Belediyesi Hizmet Binası ve İçişleri Bakanlığı’nın Şahinler kırsal kesim arsalarının su alt yapı temel atma törenleri bugün saat 13:00’da Serhatköy’de gerçekleşti.
Temel atma Törenine İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakcıoğlu, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Mutlu Atasayan, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar törende yaptığı konuşmada kalkınmanın yerelden başladığını vurgulayarak, 2018 yılındaki hedefleri doğrultusunda söz verdiği gibi bugün hizmet binasının temellerinin atılmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.
2 yıllık pandemi sürecinin yatırımların yavaşlamasına sebep olsa da belediyenin kendi öz kaynakları ile bu projenin gerçekleşeceğini kaydeden Özçınar, inşa edilecek yeni hizmet binasının diğerleri gibi engelli dostu olduğuna dikkat çekti.
Özçınar, İçişleri Bakanlığının kırsal kesim arsalarına yönelik başlattığı alt yapı ve asfaltlama çalışmaları kapsamında şahinlerdeki kırsal kesim arsalarının su alt yapısının temellerinin atılmasıyla kalkınmanın önemini vurguladı.
Pandemi sonrası üretimin daha önem kazandığına dikkat çeken Özçınar Güzelyurt’un tarım şehri olacağını vurgulayarak, tarım alanında her türlü desteği kente taşıyacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle, KKTC’ye sahip çıkmanın, yaşatmanın ve daha ileriye taşımanın hepimizin görevi olduğunun altını çizdi.
Güzelyurt’un nerden nereye geldiğinin en büyük tanığı olduğunu anlatan Ziya Öztürkler, bölgenin Güzelyurt sevdalısı, ülkesini seven, Güzelyurt’u daha ileriye taşımak içi uğraşan bir belediye başkanına sahip olduğunu vurguladı. Hükümet olarak “her hafta bir bölgeye hizmet götüreceğiz” sloganı ile kırsal kesim arsalarında daha önce eksik bırakılan su altyapısı ve asfalt çalışmalarını tamamlama hedefinde olduğunu kaydeden Öztürkler bir buçuk ayda 21 köyün ihalesini tamamladıklarını, Ocak ayı sonrasında altyapısı eksik olan 30 köye daha hizmet götüreceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından temel atma protokolün katılımıyla gerçekleşti.
Temelleri atılan yeni hizmet binası Şahinler-Serhatköy-Gayretköy ve civar köylerine hizmet edecek. 170 m²’lik Engelli Dostu olarak inşa edilecek yeni hizmet binasında giriş bölümü ( bekleme salonu) 1 Başkanlık, 1 sekreterlik, 1 vezne, mutfak olmak üzere toplam 4 oda ve biri engelli olmak üzere 3 adet wc bulunacak