Kurban Bayramı tatili süresince Belediye tarafından verilmekte olan hizmetlerin düzenli olarak sürdürülebilmesi amacı ile birtakım tedbirler alınmıştır. Ayrıca herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için ekiplerin çalışma gün ve saatleri düzenlenerek, nöbetçi ekipler devreye konmuştur.
Temizlik Hizmetleri: Kent yol, sokak ve caddelerin temizlik hizmetleri bayram öncesi ve tüm tatil süresince kirliliğe meydan vermemek amacı ile devam ettirilecektir.
Ev ve işyeri atıkları: Merkezde bulunan işyeri ve konutların evsel atıkları tatil süresince normal program aksatılmadan ekiplerimiz tarafından kaldırılacaktır.
Su Hizmeti: Kentin tüm bölgelerindeki şebekeye 24 saat kesintisiz verilen su normal programına devam edecek. Herhangi bir şebeke arızasına karşı oluşturulan nöbetçi ekip tatil süresince devrede olacaktır.
Defin Hizmeti: Tüm mezarlıklar bayram ziyaretleri için kontrol ve bakımdan geçirildi. Ayrıca tatil süresince mezarlıklarda görevli personel bulundurulup hizmetlerin aksamadan verilmesi sağlanacaktır.
Kolluk Hizmetleri: Oluşabilecek sorun ve şikayetlere anında müdahale edilebilmesi amacı ile tatil süresince nöbetçi kolluk ekipleri görevlendirilmiştir.
Tartı Hizmeti: Tartı Merkezi bayram tatili süresince kapalı olup, bayram sonrası normal programa devam edilecektir. Tatil süresince acil bir olması halinde 0542 8888101 numaralı telefon gelecek taleplere cevap verecektir.
Salhane Hizmetleri: Kesimhane bayramın birinci ve ikinci günü kapalı olup bayramın 3. günü olan 26 Mayıs 2020 Salı günü normal programına devam edecek.
Açık Pazar: Açık Pazar Bayrama denk gelmesi nedeni ile 1 Ağustos 2020 Cumartesi kapalı olacak.
Tahsilat ve İçme Suyu Kontür Yükleme Hizmeti: Vatandaşlarımızın taleplerini karşılayabilmek ve su konusunda mağdur olmalarını önlemek amacı ile Güzelyurt Belediyesi
Hizmet Binası 1 Ağustos 2020 Cumartesi (bayramın ikinci günü) 09.00-13.00 saatleri arasında açık olacak.