20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları dolayısıyla ülkemizde bulunan Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Güngör ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

Mahmut Özçınar, hem 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı hem de Kurban Bayramı’nı birarada kutladıklarını kaydederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette iki ülke arasındaki belediye işbirlikleri konuşuldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K. K. T. C.) Belediyeleri ile Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Belediyeleri arasında ekonomik, sosyal ve kültürel alanda iş birliğini artırmak amacıyla K. T. Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında 11 Şubat 2021 tarihinde Lefkoşa’da imzalanan protokolün ardından yürütülen çalışmalar da değerlendirildi.

Görüşmede K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile birlikte, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle ve K. T. Belediyeler Birliği İdari Amiri Muammer Güneş de hazır bulundu.