BAŞKAN SADIKOĞLU, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
SADIKOĞLU: “ÖNCELİKLİ AMACIMIZ, VATANDAŞIMIZA TEMİZ SU ULAŞTIRMAK”
İskele Belediyesi, belediye sınırlarında yer alan İskele ve köylerindeki su hatlarını yenilemeye devam ediyor. İskele Belediyesi Su İşleri Teknik Ekibi de bu kapsamda mesaisini bu aralar Mandıralar Bölgesi’nde sürdürüyor. Zira ekip, yaklaşık 35 yıldır kullanımda olan ancak son dönem, suyun kalitesinde ve akışında yaşanan düşüş ve patlaklar nedeniyle vakit kaybetmeden hazırladığı projeyi hayata geçirdi. İskele Belediyesi’nin patlak nedeniyle oluşan su kaybının da önlenmesini sağlayacak, yaklaşık 2 km’lik alanda sürdürülen çalışmaların ise ay ortasına doğru tamamlanması hedefleniyor. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da bugün (6 Ekim) Mandıralar Bölgesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Sadıkoğlu, buradaki açıklamasında amaçlarının, vatandaşlara sağlıklı suyu ulaştırmak olduğunu söyledi.

2 KM’LİK ALANDA SÜREN ÇALIŞMALARIN AY ORTASINDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR
İskele Mandıralar Bölgesi’nin 35 yıldır kullanımda olan paslanmış ve yıpranmış su boruları değişiyor. Yaklaşık 15 gün önce başlayan ve yüzde 70’i tamamlanan 2 km uzunluğunda sürdürülen çalışmaların ay ortasına doğru bitmesi hedefleniyor. İskele Belediyesi’nin öz kaynakları ve İskele Belediyesi Su İşleri Teknik Ekibi tarafından yürütülen çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor. Bölgede yaşayan insanları ve hayvancılıkla uğraşanları rahat bir nefes aldıracak. Lakin uzun yıllardır kullanımda olan ancak borularda yaşanan paslanma dolayısı ile suyun kalitesinde yaşanan düşüş ortadan kalkmış olacak.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDIĞINDA BELEDİYENİN SU KAYBI ÖNLENMİŞ OLACAK
Boruların yıllar içinde yıpranması sonucu sürekli patlakların yaşandığı Mandıralar Bölgesi’ndeki sorun, bu çalışma neticesinde, ortadan kalkmış olacak. Ay ortasında çalışmaların tamamlanması ile birlikte İskele Belediyesi’nin su kaybı ve kaçak su sorununun önüne geçilecek.

BAŞKAN SADIKOĞLU, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
SADIKOĞLU: “ÖNCELİKLİ AMACIMIZ, VATANDAŞIMIZA TEMİZ SU ULAŞTIRMAK”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da belediyenin öz kaynakları ve personeli tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi, Su İşleri Teknik Ekibi Veli Çağakanlı’dan bilgi aldı. 2 km’lik alanda yürütülen, Mandıralar Bölgesi sakinlerini ve hayvancılıkla uğraşan kişileri rahatlatacak olan çalışmanın ay ortasına doğru tamamlanacağını ifade eden Başkan Sadıkoğlu, amaçlarının, vatandaşlara sağlıklı suyu ulaştırmak olduğunu ifade etti. Yaklaşık 35 yıldır kullanımda olan su borularının zamanla paslandığını, paslanma sonucu ise boruların tıkandığını ve çeşmelerden de paslı su aktığını gördükleri andan itibaren hiç vakit kaybetmediklerini belirten Başkan Sadıkoğlu, Su İşleri Teknik Ekibinin yaptığı plan çerçevesinde çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Eski su borularında yaşanan yıpranma ve sürekli meydana gelen patlaklardan dolayı su kaybı yaşadıklarını da ifade eden Başkan Sadıkoğlu, çalışmalar tamamlandığında su kaybının da ortadan kalkacağını vurguladı. Sadıkoğlu, vatandaşa sağlıklı su ulaştırmak için yoğun mesai harcayan Su İşleri Teknik Ekibine de teşekkür etti.

SU DEPOSU DA YENİLENİYOR
Öte yandan Başkan Sadıkoğlu ve Su İşleri Teknik Ekip Sorumlusu Veli Çağakanlı, Mandıralar Bölgesi’ne su akışını sağlayan ana depoyu da inceledi. Başkan Sadıkoğlu, depodaki iyileştirme çalışmalarının da en geç ay ortasına kadar tamamlanmasını beklediklerini söyledi.