Pandemi süresince aldığı bir dizi önlemler çerçevesinde sağlık hizmetini eve götürmeye devam eden İskele Belediyesi Sağlık Birimi, gidilmedik köy, çalınmadık kapı bırakmıyor. Sosyal yardım maaşı alanlara, özel gereksinimlilere ve 65 yaş &üzerindeki vatandaşlara evlerinde hizmet sunan Sağlık Birimi, İskele ve 17 köyünde, 1000’e yakın hastasıyla tek tel ilgileniyor. Yaklaşık 5 yıldır çözüm ortağı olan Physioart Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Sağlık Kliniği ile birlikte hareket eden İskele Belediyesi Sağlık Birimi, vatandaşlara, ücretsiz olarak, tansiyon, şeker, nabız, oksijen ve kolesterol ölçümü hizmeti sağlıyor.

HİZMET GÖNÜL İŞİDİR
Hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana ‘hizmet gönül işidir’ prensibi ile vatandaşlarla yakından ilgilenen Sağlık Birimi, hizmetten yararlananların da takdirini toplamaya devam ediyor. Birim, hemşirelerin yanı sıra Physioart Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Sağlık Kliniği’nin desteği ile psikolog, beslenme ve Diyet Uzmanı ve Fizyoterapist hizmeti de sunuyor.

BİLİNÇLENDİRİCİ BROŞÜRLER DAĞITILIYOR
Sağlık Birimi, geçtiğimiz günlerde Ağıllar Köyü’nü ziyaret etti. Ziyarette, vatandaşların rutin kontrollerinin yanı sıra risinde bulunduğumuz 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla, bilinçlendirici ve farkındalık yaratmayı amaçlayan broşürleri de vatandaşlara dağıttı. Birim, dağıtılan broşürler ile halkın meme kanseri konusunda daha da bilinçlenmesini hedefliyor.