K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve beraberindeki heyet, 24-25 Ağustos 2021 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen ‘’Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi Programına’’ katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapıldı.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar’a, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle eşlik etti.

Heyette ayrıca, belediyelerden temsilciler ve bazı belediye meclis üyeleri yer aldı.

Kongrede, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TC Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ana oturumda açılış konuşmacısı olarak yer aldı.

Erdoğan, TBB’yi KKTC’deki çalışmalarından dolayı tebrik etti

Kongrenin açılışında katılımcılara hitap eden TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Belediyeler Birliği’ni, sınırları içinde veya dışında ihtiyaç duyan ve talep eden her bir belediyenin yanında yer alma çabasını takdirle karşıladıklarını kaydederek, Birlik yönetimini, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik etti.

Girne Belediyesi’ne de stand açma imkanı tanındı

Etkinlikte Türkiye’nin önemli yerli sanayi projeleri sergilendi. Belediyeler gençler için yaptığı hizmetleri anlattı. Gençleri belediyelerle bir araya getiren çok sayıda standın yer aldığı etkinlikte Girne Belediyesi’ne de stand açma imkanı tanındı. Belediyeler yanında özel sektör ve kamu kurumları da gençlerle fikir alışverişinde bulundu.

Yeni projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile K. T. Belediyeler Birliği Yürütme Kurulu Üyeleri Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti.

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’nin de hazır bulunduğu görüşmede iki birlik arasında devam eden işbirliği konuları gözden geçirilerek yeni projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.