K. T. Belediyeler Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında ekonomik, sosyal ve kültürel alanda yakın iş birliği ilişkileri kurmak amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü imzalandı. Protokole Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile K. T. Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar imza koydu.

Protokol imza töreninde konuşan Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, imzayla çok önemli bir başlangıç yapıldığını kaydetti ve Kuzey Kıbrıs’taki belediyelerin yapısal dönüşümüne katkı yapacaklarını belirtti.

Vatandaş odaklı gönül belediyeciliğinin önemine işaret eden Şahin, kendilerinin bunu başardığını ve KKTC’de de başarılması için çalışacaklarını söyledi.
Akdeniz’in barış denizi olması hayaliyle imzalar attıklarını belirten Şahin, şehirlerin insanın insanların da şehirlerin yansıması olduğunu söyledi ve “Kuzey Kıbrıs’taki şehirleri gönlümüzdeki aşkla gülistan yapmaya geldik” dedi.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da, imzalanan protokolün yerel yönetimler konusunda hedef ve insan odaklı çalışmalarına ivme kazandıracağını kaydetti ve protokolün hayırlı olmasını diledi.