KTBB Yürütme Kurulu Toplantısı’nda bazı kararlar alındı

 

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin (KTBB) 4. Yürütme Kurulu Toplantısı, dün (29 Kasım 2018) gerçekleştirildi.

KTBB ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar başkanlığındaki toplantıda ilk olarak, gerçekleştirilen yurt dışı temasları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Mahmut Özçınar, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) arasında Ankara’da geçtğimiz hafta düzenlenen “Yerel Yönetimler Tecrübe Paylaşım Çalıştayı” kapsamında öne çıkan konular hakkında Yürütme Kurulu’na bilgi verdi.

Özçınar, toplantıda ayrıca, 4-7 Aralık 2018 tarihleri arasında, 5 belediye başkanı ve Uluslararası Delegasyon Sekreteri Hüseyin Köle’nin katılımıyla Macaristan’a  bir ziyaret gerçekleştirileceğini, burada milletvekilleri ve belediye başkanları ile toplantı yapılacağını aktardı.

Belediyelerin taleplerinin de görüşüldüğü toplantıda, belediyelerin mal alımlarının mümkün olduğunca KTBB üzerinden yapılması konusunda da tavsiye kararı alındı.

Başkan Mahmut Özçınar’ın, Belediyeler Birliği ambarında stokta bulunan malzemelerin, aylık katkı payları da dikkate alınarak, ihtiyaç doğrultusunda belediyelere yardım olarak verilmesi yönündeki önerisi de Birlik Yürütme Kurulu’nda oy birliği ile onaylandı.

Toplantıda son olarak, Geçitkale Belediyesi’nin oluşturacağı ‘GECBEL’’ Şirketi’ne Belediyeler Birliği’nin % 1 oranında hisse ile ortak olması hususu da gündeme getirilerek, Yürütme Kurulu tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

 

2018-11-30T08:39:34+00:00 30 Kasım 2018|