Mahmut Özçınar 19 Mayıs’ın 100. yılını kutladı

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar,
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılına ulaşmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Özçınar 19 Mayıs 1919’un Türk tarihinin dönüm noktası olarak kabul edildiğini ifade etti.

19 Mayıs’ın Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gün olduğunu kaydeden Özçınar, Atatürk’ün, bağımsızlığın ve özgürlüğün ancak gençler sayesinde korunabileceği idraki içerisinde, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı, “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak, Türk gençliğine armağan ettiğine dikkat çekti.

Özçınar, “bu ruhu gelecek nesillere aktarmak, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığına sahip kuşaklar yetiştirmek, hepimizin görevidir” dedi.

Özçınar, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitleri ve gazileri rahmetle anarım” ifadelerini kullandı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılınına ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz.
Türk tarihinin dönüm noktası olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gündür.
Atatürk, bağımsızlığın ve özgürlüğün ancak gençler sayesinde korunabileceği idraki içerisinde, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı, “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak, Türk gençliğine armağan etmiştir.
Bu ruhu gelecek nesillere aktarmak, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığına sahip kuşaklar yetiştirmek, hepimizin görevidir.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitleri ve gazileri rahmetle anarım.

2019-05-18T08:40:02+00:00 18 Mayıs 2019|