Mahmut Özçınar BRT’ye konuştu

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Avrupa Birliği (AB) Mali Yardım Programı çerçevesinde, AB’ye proje sunan belediyeler ile gerçekleştirilen hazırlık toplantısı ile ilgili Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na (BRTK) konuştu.

“Gün Sonu” programına telefonla bağlanan Özçınar, KTBB’de gerçekleştirilen toplantının detaylarını paylaştı. Mahmut Özçınar, 2019 yılı için yapılan başvuruların değerlendirme çalışmaları kapsamında gerek belediyeler gerekse AB Koordinasyon Merkezi nezdinde birlikte çalışan bir yapı oluşturmaya çalıştıklarını anlattı.

KTBB olarak bu çalışmaları daha etkin ve daha verimli bir yapıya dönüştürmek istediklerini ifade eden Özçınar, aktif katılım sağlamaya çalıştıklarına da dikkat çekti. “Bu konuda bir birim oluşturma hedefi içerisinde de çalışmalarımız devam ediyor” diyen Özçınar, bu kaynakların doğru kullanılmasının önemine değindi.

Özçınar, verim almanın, özellikle de alt yapı gelişime katkı sağlamasının belediyeler açısından çok önemli olduğunu vurguladı. “Dikkatli olmak zorundayız” diyen Mahmut Özçınar, “proje başvuruları ve proje uygulamalarında amaçları doğru tespit edip, netice alabilecek çalışmalar bizler için çok önemli. Bu önemli kaynağı heba etmeden, doğru yerde ve doğru zamanda, vatandaşımıza yansımasını sağlamamız gerekiyor” dedi.

Özçınar şöyle devam etti:

“Bunun sürekli olabilmesi için de mevcut projelerde bir verimlilik oluşturmamız, denetim safhasında da olumlu mesafeler almamız önemli. 2019 yılı için ayrılan mali yardımdan doğru yararlanmanın yolunu bulmamız gerektiği inancıyla bu çalışmalara aralıksız olarak devam ediyoruz. Projelerin, gerek AB, gerek ülkemiz kuralları ile eş güdümlü bir şekilde yürütülmesini sağlamayı amaç edindik. Bu yöndeki çalışmalarımız KTBB’de oluşturduğumuz ve oluşturmaya devam edeceğimiz, hatta daha katılımcı bir anlayışla, yerelden kalkınmayı sağlayacak çalışmalarda yer bulmayı amaçlıyoruz”

2018-12-28T12:25:44+00:00 28 Aralık 2018|