Mahmut Özçınar’dan Basın Günü mesajı

K .T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 11 Temmuz Basın Günü’nü kutladı.

Basın Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Özçınar, 11 Temmuz’un Kıbrıs Türk basını için bir başlangıç tarihi olarak kabul edildiğine dikkat çekerek çok sesliliğin demokrasi açısından önemine işaret etti.

Özçınar mesajında ayrıca basın emekçilerinin mesleklerini gelecek endişesi yaşamadan sürdürmelerinin büyük önem taşıdığını belirtti ve “tüm basın emekçilerinin bizler için çok önemli olduklarını ifade ederek, 11 Temmuz Basın Günü’nü kutlar, mesleklerini daha iyi koşullarda sürdürebilecekleri bir gelecek temenni ederim” dedi.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Kıbrıs’ta bir Kıbrıslı Türk tarafından çıkarılan ilk Türkçe gazete olan Saded’in 130. Yıldönümü olan 11 Temmuz, Kıbrıs Türk basını için bir başlangıç tarihi olarak kabul ediliyor.

Basın Günü olarak kutlanan bu özel gün dolayısıyla, öncelikle farklı düşüncelerin özgürce ifade edilebilmesi ve çok sesliliğin demokrasi açısından büyük önem taşıdığını vurgulamak isterim.

Özgür basının demokrasimiz için son derece önemli olduğunu vurgularken, basın emekçilerinin de büyük özveri gerektiren mesleklerini, gelecek endişesi yaşamadan sürdürebilmeleri son derece önemlidir.

Tüm basın emekçilerinin bizler için çok önemli olduklarını ifade ederek, 11 Temmuz Basın Günü’nü kutlar, mesleklerini daha iyi koşullarda sürdürebilecekleri bir gelecek temenni ederim.

2019-07-11T06:01:09+00:00 11 Temmuz 2019|