Mahmut Özçınar’dan “Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, “Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, “tüm dünyada ihtiyacımız olan sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve uzlaşı kültürüyle yaşamaktır” dedi.

Özçınar, “her insanın ayrı bir değeri olduğu bilinciyle yaşamımızı sürdüreceğimiz bir dünya temenni eder, 10 AralıkDünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi,Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komisyonu tarafından hazırlanarak, 10Aralık 1948’de BM Genel Kurulu’nun Paris’te yapılan oturumunda kabul edilmiş, imzalandığı gün ise, 1950’den itibaren İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

Temel hak ve özgürlükler alanındakibelgelerin anayasası olarak nitelendirilen bu beyannameye göre, herkes, yaşam,özgürlük, eşitlik, haysiyet, kişilik hakları ve güvenliği, düşünce ve ifade özgürlüğü, vicdan özgürlüğü, kimlik ve yurttaşlık hakkı, adalet ve mülkiyethakkı gibi temel insan haklarına sahiptir.

Tüm dünyada ihtiyacımız olan sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve uzlaşı kültürüyle yaşamaktır. Her insanın ayrı bir değeri olduğu bilinciyle yaşamımızı sürdüreceğimiz bir dünya temenni eder, 10 AralıkDünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım.

                              K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

                                                                                              Mahmut Özçınar

2018-12-10T05:32:39+00:00 10 Aralık 2018|