Mahmut Özçınar’dan ‘Orman Haftası ve Ağaç Bayramı’ Mesajı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Özçınar, herkesin çevresini ve ormanlık alanları korumayı, çocuklara iyiyi, doğruyu ve güzeli öğretmeyi sürdürmeye davet etti.

Mahmut Özçınar, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ülkede çeşitli organizasyonlar yapıldığını belirterek, “bir yandan kağıt tasarrufu için bir takım farklı uygulamalar hayata geçiriliyor, bir yandan da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında fidan dikimi etkinlikleri gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

Ancak ne yazık ki bu gibi uygulama ve etkinliklerin sadece özel gün ve haftalarda hız kazandığına işaret eden Özçınar, yapılması gerekenin ise giderek azalan orman alanlarının hayati önem taşıdığını kavrayıp, her an bu bilinçle hareket edilmesi olduğunu dile getirdi.

Mahmut Özçınar, dünyada küresel ısınmaya karşı verilen mücadeleyi de yakından izleyip, zamana göre hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Mahmut Özçınar, yaşamı olumsuz etki edecek bir takım uygulama ve alışkanlıkların yeniden gözden geçirilmesi ve plansız yapılaşmanın önüne geçmek için bir takım düzenlemeler yapılması gerektiğini de belirtti.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Her yıl, 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ülkemizde de çeşitli organizasyonlar yapılıyor.

Okullarımızda çocuklarımızı bilinçlendirmek adına bir takım etkinlikler düzenleniyor.

Bir yandan kağıt tasarrufu için bir takım farklı uygulamalar hayata geçiriliyor, bir yandan da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında fidan dikimi etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Ancak ne yazık ki bu gibi uygulama ve etkinliklerin sadece özel gün ve haftalarda hız kazandığını görmekteyiz.

Yapılması gereken ise giderek azalan orman alanlarımızın hayati önem taşıdığını kavrayıp her an bu bilinçle hareket edilmesidir.

Dünya’da küresel ısınmayaya karşı verilen mücadeleyi de yakından izleyip, zamana göre hareket etmeli, gelecekte, yaşama olumsuz etki edecek bir takım uygulama ve alışkanlıkları yeniden gözden geçirmek, en önemlisi plansız yapılaşmanın da önüne geçmek için bir takım düzenlemeler yapılmalıdır.

Bu vesileyle herkesi çevremizi ve ormanlık alanlarımızı korumaya, çocuklarımıza da iyiyi doğruyu ve güzeli öğretmeyi sürdürmeye davet ederim.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar                   

2019-03-20T11:17:22+00:00 20 Mart 2019|