Özçınar: “Ayrımcılığa karşı durmak hepimizin sorumluluğudur”

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özçınar, kadınların ailenin en önemli unsuru olup, toplumların temelini oluşturduğunu belirterek, dünyada olduğu gibi ülkemizde de tarihin her döneminde güçlü duruş ve fedakarlıklar gösterdiklerine dikkat çekti.

Mahmut Özçınar, kadınların başarı ve huzurunun, mutlu, aydınlık toplumların, çağdaş nesillerin yetişmesinde etkili olduğunu söyleyerek “sevgi, sabır ve özverinin sembolü kadınlarımıza, özgürlük ve eşitlik için verdikleri mücadeleye destek olmak, ayrımcılığa karşı durmak, hepimizin sorumluluğudur” dedi.

Kadına yönelik şiddetin bu gibi özel günlerde daha çok gündeme geldiğine dikkat çeken K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar, şiddetin önüne geçmenin herkesin görevi olduğunu vurguladı.

Mahmut Özçınar, “ekonomik, sosyal ve siyasal gelişim ve ilerlememize çok değerli katkıları olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Ailenin en önemli unsuru, toplumların temelini oluşturan kadınlarımız, dünyada olduğu gibi ülkemizde de tarihin her döneminde güçlü duruş ve fedakarlıklar göstermişlerdir.

Kadınlarımızın başarı ve huzuru, mutlu, aydınlık toplumların, çağdaş nesillerin yetişmesinde etkilidir.

Sevgi, sabır ve özverinin sembolü kadınlarımıza, özgürlük ve eşitlik için verdikleri mücadeleye destek olmak, ayrımcılığa karşı durmak, hepimizin sorumluluğudur.

Sözlerimin sonunda, kadına yönelik şiddetin bu gibi özel günlerde daha çok gündeme geldiğini de dikkate alarak, şiddetin önüne geçmenin hepimizin görevi olduğunu da bir kez daha vurgulamak isterim.

Ekonomik, sosyal ve siyasal gelişim ve ilerlememize çok değerli katkıları olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut ÖZÇINAR

2019-03-07T09:21:52+00:00 7 Mart 2019|