Özçınar’dan yeni yıl mesajı: “Huzurlu bir yıl ve sevginin hakim olacağı bir dünya dilerim”

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

“2018 yılını acısı ve sevinçleriyle geride bırakırken, yeni bir yılın, yeni başlangıçlar ve güzellikleri de beraberinde getirmesi ümidi içerisindeyiz” diyerek mesajına başlayan Özçınar, yerel hizmet noktasında, halka en iyiyi sunmak için tüm belediyeler olarak çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Ancak bunun için işbirliğinin önemli olduğunun da altını çizen Mahmut Özçınar, belediyelerin içinde bulunduğu sıkıntıların dikkate alınması gerektiğini söyledi. Özçınar, “merkezi hükümetler karar alıp, bir takım uygulamaları hayata geçirirken, yerel yönetimleri de sürece dahil etmelidirler. Bu son derece önemlidir” dedi.

Özçınar mesajında “geride bıraktığımız zaman bizlere, şehirlerimizi planlamak zorunda olduğumuzu, çalışmalarımızı deneyimlerden faydalanarak plan ve program dahilinde yürütmemizin şart olduğunu göstermiştir” ifadelerini de kullandı.

KTBB’nin, belediyelere katkılarına devam edeceğini belirten Özçınar, yerel hizmet noktasında halka en iyiyi sunmak için çalışmalarının da süreceğini vurguladı.

Özçınar mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Bu vesileyle 2019’un sağlık ve mutlulukla dolu bir yıl olmasını temenni eder, halkımıza tüm arzularının gerçekleşeceği huzurlu bir yıl ve sevginin hakim olacağı bir dünya dilerim.”

Özçınar’ın mesajı şöyle:

2018 yılını acısı ve sevinçleriyle geride bırakırken, yeni bir yılın, yeni başlangıçlar ve güzellikleri de beraberinde getirmesi ümidi içerisindeyiz.

Yerel hizmet noktasında, halkımıza en iyiyi sunmak için tüm belediyeler olarak çalışmalarımızı sürdüreceğimizi vurgulamak isterim.

Ancak bunun için işbirliğinin önemli olduğunun altını çizmekte yarar görüyorum. Belediyelerin içinde bulunduğu sıkıntılar dikkate alınmalı, merkezi hükümetler karar alıp, bir takım uygulamaları hayata geçirirken, yerel yönetimleri de sürece dahil etmelidirler. Bu son derece önemlidir.

Geride bıraktığımız zaman bizlere, şehirlerimizi planlamak zorunda olduğumuzu, çalışmalarımızı deneyimlerden faydalanarak plan ve program dahilinde yürütmemizin şart olduğunu göstermiştir.

Biz, KTBB olarak, üye belediyelerimize katkılarımıza devam edecek ve yerel hizmet noktasında halka en iyiyi sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle 2019’un sağlık ve mutlulukla dolu bir yıl olmasını temenni eder, halkımıza tüm arzularının gerçekleşeceği huzurlu bir yıl ve sevginin hakim olacağı bir dünya dilerim.

                                         K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

                                                                                              Mahmut Özçınar

2018-12-31T08:27:17+00:00 31 Aralık 2018|