Türkiye Belediyele Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığındaki heyet, K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

Görüşmede Özçınar’a, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle ile K. T. Belediyeler Birliği İdare Amiri Muammer Güneş de eşlik etti.

Mahmut Özçınar, Türkiye Belediyele Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken işbirliklerinin önemine işaret etti.

Türkiye Belediyele Birliği ile K. T. Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol neticesinde belediyeler arasında yürütülen proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Özçınar, güzel işlere imza atıldığını belirtti.

Türkiye Belediyele Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, yürütülen işbirliklerinin önemine değindi.

Şahin konuşmasında ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşanan yangından büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise yaptığı konuşmada iki birlik arasında ilişkilerin çok iyi düzeyde olduğuna dikkat çekerek proje bazlı çalışmanın önemine değindi.

Lefkoşa, Selimiye Meydanı’nda yer alan tarihi K. T. Belediyeler Birliği binasında gerçekleşen görüşme sonrası Özçınar, Fatma Şahin başkanlığındaki heyete binayı gezdirerek bilgi verdi.