“Tiyatro sanatı ve sanatçılarımızın hak ettikleri değeri bulmasını temenni ederim”

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tiyatro sanatının, tarihin en eski sanat dallarından biri olduğuna dikkat çeken Özçınar mesajında, toplumların kültürel gelişimine de büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Mahmut Özçınar, “tiyatro sanatının ancak, eleştirel, özgür ve bağımsız olursa insanlığa ışık tutabilir, günümüzü anlamamıza, gelecek için bir takım mesajlar vererek, farklı bir açıdan düşünmemizi sağlar dedi.

Tiyatro sanatı ancak, eleştirel, özgür ve bağımsız olursa insanlığa ışık tutabilir, günümüzü anlamamıza, gelecek için bir takım mesajlar vererek, farklı bir açıdan düşünmemizi sağlar.

İzleyicisini farklı, hayal edilen bir dünyanın içine çeken tiyatronun, toplumlara, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, dayanışma, barış ve demokrasiyi kazandırdığını ifade eden Mahmut Özçınar, ülkedeki birçok imkansızlıklar içerisinde emek veren sanatçıların, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutladı.

Özçınar, “tiyatro sanatı ve sanatçılarımızın hak ettikleri değeri bulmasını temenni ederim” dedi.

Özçınar’ın mesajı şöyle:               

Tiyatro sanatının, tarihin en eski sanat dallarından biri olmakla birlikte toplumların kültürel gelişimine büyük katkısı vardır.

Tiyatro sanatı ancak, eleştirel, özgür ve bağımsız olursa insanlığa ışık tutabilir, günümüzü anlamamıza, gelecek için bir takım mesajlar vererek, farklı bir açıdan düşünmemizi sağlar.

İzleyicisini farklı, hayal edilen bir dünyanın içine çeken tiyatro, toplumlara, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, dayanışma, barış ve demokrasiyi kazandırır.

Ülkemizdeki birçok imkansızlıklar içerisinde emek veren sanatçılarımızın, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü en içten duygularımla kutlar, tiyatro sanatı ve sanatçılarımızın hak ettikleri değeri bulmasını temenni ederim.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar                   

2019-03-26T12:25:23+00:00 26 Mart 2019|