“Yağmur suyundan doğrudan faydalanılacak yöntemler ciddiyetle ele alınmalı”

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Özçınar mesajında, suyun hayatımızdaki değerinin bilinciyle, yaşamın var olabilmesi için şart olduğunun farkına vararak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Mahmut Özçınar, küresel ısınma ve buna bağlı iklim değişikliklerini dikkate alarak gelecek için planlı bir şekilde adım atılması gerektiğini kaydetti.

Özçınar, bölgenin bu yıl aldığı yağış miktarının oldukça yüksek olduğunu, yağmur suyunu alternatif bir su kaynağı olarak değerlendirmenin şart olduğunu vurgulayarak, “Yağmur suyundan doğrudan faydalanılacak yöntemler ciddiyetle ele alınmalıdır” dedi.

“Sonsuz bir kaynak olarak düşünülmemesi gereken suyun israfından kaçınılmalı, bunun bilincinde davranılmalıdır” diyen Özçınar, suyun yaşamın kaynağı olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

22 Mart, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ilan edildiğinden bu yana Dünya Su Günü olarak kutlanmaktadır.

Suyun hayatımızdaki değerinin bilinciyle, yaşamın varolabilmesi için şart olduğunun farkına vararak hareket edilmesi gerekmektedir.

Küresel ısınma ve buna bağlı iklim değişikliklerini dikkate alarak gelecek için planlı şekilde hareket etmemiz şarttır.

Bölgemizin bu yıl aldığı yağış miktarı oldukça yüksektir. Yağmur suyunu alternatif bir su kaynağı olarak değerlendirmek şarttır.

Yağmur suyundan doğrudan faydalanılacak yöntemler ciddiyetle ele alınmalıdır.

Sonsuz bir kaynak olarak düşünülmemesi gereken suyun israfından kaçınılmalı, bunun bilincinde davranılmalıdır.

Suyun yaşamın kaynağı olduğunu unutmadan, değeri ve kıymetini dikkate alarak hareket edilmelidir.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar                    

2019-03-21T12:16:10+00:00 21 Mart 2019|