Yerel yönetimlerle AB arasında yakın işbirliği

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Avrupa Birliği Destek Ofisi yetkilileri ile biraraya geldi.

Yerel yönetimleri ilgilendiren konularda daha yakın işbirliğinin ele alındığı bu sabahki görüşmede konuşan Mahmut Özçınar, AB Destek Ofisi yetkililerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve yakın işbirliğini çok önemsediklerini ifade etti.

Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Müdürü Arttu Makipaa da yerel yönetimleri ilgilendiren konularda muhataplarıyla daha yakın işbirliği yürütmekten memnun olacaklarını söyledi.

Görüşmede, Altyapıdan Sorumlu Bölüm Başkanı Alain Joaris, Avrupa Birliği Destek Ofisi’nden Takım Lideri Michael Docherty ve Program Yöneticisi Niamh Doherty ile KTBB Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Merih Beydola da hazır bulundu.

Mahmut Özçınar, öğleden sonra ise Avrupa Birliği Destek Ofisi, Proje Yönetim Birimi yetkilileri ile görüştü.

Özçınar, Kapasite Geliştirme Stratejisi oluşturmak adına Kıbrıs’ta bulunan ve tüm paydaşlarla görüşmeler gerçekleştiren Valeria Valeri ve Takım Lideri Yardımcısı Aleksandra Calosevic ile biraraya geldi. Fikir alışverişinde bulunulan ve işbirliğinin önemine de dikkat çekilen görüşmede KTBB Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Merih Beydola da yer aldı.

2019-01-25T13:09:12+00:00 25 Ocak 2019|