Karar No : 81/ 2021

 

Belediyeler ( Değişiklik ) Yasa Tasarısı ile ilgili yapılacak olan komite çalışmalarına Yürütme Kuruluna İlaveten her Partiden Bir temsilcinin ( Mahmut ÖZÇINAR, Nidai GÜNGÖRDÜ, Emrah Yeşilırmak, Hayri ORAÇAN , Mehmet HARMANCI ve Azizi KAYA) nın katılmasına oy birliği ile karar verilir.

 

 

Karar No : 82/ 2021

 

Bakanlar Kurulu Tarafından Sunulan, Belediyelerin ve Bölge Sular Komitesince

Oluşturulan Sulama Birliklerinin Kıbrıs Türk Elektrik Kurumuna Olan Borçlarının Yapılandırılması Hakkında Yasa Gücünde Kararname ve Belediyelerin Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu İle Yapılandırılan Su Kuyuları Motorlarının Elektrik Borçlarının Maliye Bakanlığı Tarafından Üstlenilmesi Hakkındaki Yasa Gücünde Kararname ile ilgili her Belediyenin bireysel olarak Abone ve kuyu sayıları çalışmasını yapıp Belediyeler Birliğine göndermesine  oy birliği ile karar verilir.

 

Karar No : 83 / 2021

 

Konya Büyükşehir Belediyesin den  gelen talep üzerine Başbakanın da katılacağı programa Yürütme Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanların katılmasına oy birliği ile karar verilir.

 

 

Karar No : 84 / 2021

 

Araç Parkımıza ait araçların günlük kira ücretinin 1 Haziran 2021 tarih itibarı ile 400 TL den 500 TL  olmasına oy   birliği ile karar verilir.

 

Karar No : 85 / 2021

 

BÜRO – İŞ Sendikası ile imzalanan Toplu iş sözleşmesinin yenilenmesi için Birlik Başkanına tam yetki verilmesine oy birliği ile karar verilir.

 

 

Tutanak 

 

Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen Sayı : MLB.0.00-351/07-21/E .1241                 Tarih  24 Mayıs 2021 yazısında,  konu Belediyeler İle İlgili İşlemler hakkında emekli  74 Belediye Başkanlarının maaş ödemelerinin Mayıs ayı sonu  Belediyeler tarafından ödenmesine karşı çıkan Belediye Başkanları hemen basın toplantısı yapmak istediler. Üç konu üzerinde durulan basın toplantısında ele alınan konular.

 

  1. Maliye Bakanlığından gönderilen yazıda Belirtilen Emekli Belediye Başkanlarının Maaş Ödemeleri
  2. 51/95 Sayılı Belediyeler Yasasının Sonuçlandırılması.
  3. Covid 19 desteği adı altında Yerel Yönetimlere Destek Sağlanması.

 

 

 

 

 

Karar No : 86 / 2021

 

Maliye Bakanlığı tarafından 24 Mayıs 2021 tarihinde gönderilen emekli Belediye Başkanlarının Maaş ödemelerinin aynen  Bakanlık tarafından  devam etmesine, 51/ 95 sayılı Belediyeler Yasasının Bu yıl bitmeden sonuçlandırılmasına ve Covid 19 desteği adı altında Yerel Yönetimlere katkı sağlanması için 25 Mayıs 2021 tarihinde (bugün) İskele Belediyesi Kültür Evinde bir basın toplantısı yapılmasına oy birliği ile karar verilir.