İskele Belediyesi, daha yaşanabilir bir çevre için, İskele ve çevresini ağaçlandırmaya devam ediyor. İlk etapta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde İskele ve köylerinde yaşayan kadınlar anısına Anı Ormanı oluşturan İskele Belediyesi, Anneler anısına oluşturduğu Zeytinlik Alanına, Babalar Gününü de dahil ederek zeytin fidanlarını toprakla buluşturmaya devam etti.  İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile İskele Belediyesi’nde çalışan baba ve baba adayı personelin katılımıyla gerçekleşen Babalar Günü etkinliğinde 50 adet zeytin fidanı ekildi.  Başkan Sadıkoğlu etkinlikteki konuşmasında doğaya ve yeşile verdiğimiz önemi bir adım öne çıkardıklarını ifade etti, tüm babaların babalar gününü kutladı.

 

BU KEZ BABALAR GÜNÜ İÇİN ZEYTİN FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Temiz çevre temiz gelecek anlayışıyla hareket eden İskele Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. İskele Belediyesi bu kez diktiği zeytin fidanlarını İskele ve köylerinde yaşayan baba ve baba adaylarına armağan etti. İskele’nin Batısında yer alan ve İskele Belediyesi’ne ait 9 dönümlük arazi içerisinde oluşturulan İskele Belediyesi Zeytinlik Alanı’nda gerçekleşen etkinlikte 50 adet zeytin fidanı daha toprakla buluştu. Anneler Günü’nde oluşturulan İskele Belediyesi Zeytinlik Alanı’na, babalar günü de dahil edilmiş oldu. İskele Belediyesi Zeytinlik Alana, önümüzdeki süreç içerisinde fidan dikimi devam edecek.

 

SADIKOĞLU: “DOĞAYA VE YEŞİLE VERDİĞİMİZ ÖNEMİ BİR ADIM DAHA ÖNE ÇIKARDIK”

İskele’nin Batısında yer alan arazide gerçekleşen fidan dikme etkinliğine baba olan ve baba olmaya aday personelle birlikte katılan, kendisi de 2 kız evlat babası olan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, etkinlikle ilgili konuştu. Bu etkinliğimizle birlikte doğaya ve yeşile verdiğimiz önemi bir adım daha öne çıkardık diyen Başkan Sadıkoğlu, babalar günü nedeniyle ilk etapta 50 adet zeytin fidanını toprakla buluşturduklarını ifade etti. Her geçen gün fidan sayısının arttığına da dikkat çeken Başkan Sadıkoğlu, toprakla buluşan zeytin fidanlarından verim almaya başlandığında elde edilecek gelirin, sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacağını hatırlattı. İskele Belediyesi olarak çevre bilinci ile hareket etmeye devam edeceklerini de belirten Başkan Sadıkoğlu, dikimi gerçekleştirilen zeytin fidanlarının bakımının da belediye tarafından yapılacağını söyledi.