“Engelli yurttaşların sıkıntılarını ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, “Engelliler Haftası” ile ilgili bir mesaj yayımlayarak engelli bireylerin hayatın içinde yer almalarına fırsat tanınması gerektiğine dikkat çekti.

Bunun kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Özçınar, yerel yönetimler olarak engelli yurttaşların yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmanın, en önemli görevleri arasında olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

“Bu çalışmalarımızı, daha ileri noktalara taşımak adına da çabalarımız devam edecektir. ” denilen açıklamada, her bireyin, kendisinin de bir engelli adayı olduğu bilinciyle davranıp, gerekli duyarlılık göstermesi son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Özçınar, “bu durum içselleştirildiği zaman engelli yurttaşlarımızın yaşam standartlarının yükselmesine olumlu katkı sağlanabilir” dedi.

Özçınar “engelli yurttaşlarımıza, tüm engellerin ortadan kalktığı, huzur dolu bir yaşam temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Özçınar’ın açıklaması şöyle:

Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 10-16 Mayıs haftasını “Engelliler Haftası” olarak kabul etmiştir.

Öncelikle engelli bireylerin hayatın içinde yer almalarına fırsat tanınması gerektiğine dikkat çekmek isterim. Bu bizim için çok önemlidir.

Yerel yönetimler olarak engelli yurttaşların yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmanın, en önemli görevlerimiz arasında olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu çalışmalarımızı, daha ileri noktalara taşımak adına da çabalarımız devam edecektir.

Her bireyin, kendisinin de bir engelli adayı olduğu bilinciyle davranıp, gerekli duyarlılık göstermesi son derece önemlidir. Bu durum içselleştirildiği zaman engelli yurttaşlarımızın yaşam standartlarının yükselmesine olumlu katkı sağlanabilir.

Engelli yurttaşlarımıza, tüm engellerin ortadan kalktığı, huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar

2019-05-10T07:04:53+00:00 10 Mayıs 2019|