İskele Cuma Pazarı yarın kurulacak

İskele Belediyesi, Covid-19 salgını süresince kapalı olan ancak yarın itibariyle yeniden kurulacak olan Pazar Yeri ile ilgili bir takım kararlar aldı. İskele Ecevit Meydanı’nda kurulan Cuma Pazarı için, Korona tedbirleri kapsamında kurallar koyan İskele Belediyesi, uyulması gereken kuralları da Pazarcılar Birliği ile paylaştı. İskele Belediyesi, hem pazarcılara hem de vatandaşlara, söz konusu kurallara uyması çağrısı yaptı.  Bu arada İskele Belediyesi’nin İskele ve köylerinde yaşayan vatandaşların Pazar yerine ulaşımını sağlamak için yaptığı seferler ise Covid -19 salgını tedbirleri kapsamında ikinci bir uyarıya kadar hizmet vermeyecek.

ZABITA BİRİMİ GÜN BOYU DENETİ YAPACAK

Vatandaşların, Ecevit Meydanı’nda bulunan Cuma Pazarı’na giriş ve  çıkışları tek bir noktadan, İskele Belediyesi Kapalı Düğün Salonu’nun yanından sağlayacak olan İskele Belediyesi, Zabıta Birimi ile gün boyu alanda denetim yapacak.  Kontrollü girişi sağlayacak olan ekip, daha önceden giriş ve çıkış yapılan yerleri ise giriş ve çıkışlara kapatacak.

SAĞLIK BİRİMİ STAND KURACAK

İskele Belediyesi Sağlık Birimi de Cuma Pazarı’nda stand kuracak. Covid-19 salgını ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtacak olan Sağlık Birimi, maskesi olmayan vatandaşlara ise maske dağıtacak. Öte yandan İskele Belediyesi, vatandaşların kullanımı için Pazar Yeri girişine el dezenfektanı da yerleştirecek.

Pazarcıların ve vatandaşların Cuma günleri kurulan Açık Pazarda Covid-19 salgını nedeniyle uyması gereken kurallar ise şöyle;

  1. Tezgâh kuracak tüm esnaf; kendi maske ve eldivenlerini bulunduracak ve belirli aralıklar ile maskesini değiştirecek.
  2. Kurulacak her tezgah arasında 1,5 metre mesafesi sağlanacak. Aradaki boşluklar vatandaşın giremeyeceği şekilde kasa veya bantlar ile kapatılacak.
  3. Alışveriş yapmaya gelen vatandaşın kullanması için her tezgâhta el dezenfektanları ve eldiven bulundurulacak.
  4. Yiyecek ve içecek satışı yapan esnaf oturma alanını açmadan paket servis şeklinde satış yapabilecek.
2020-05-22T06:04:50+00:00 21 Mayıs 2020|