K. T. Belediyeler Birliği Heyeti, Ankara ve Eskişehir’de temaslarda bulundu

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile bazı belediye başkanları Ankara ve Eskişehir’de temaslarda bulundu.

Tecrübe paylaşım programı çerçevesinde 26-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyarette

belediye başkanları, yerel yönetimleri de yerinde izleme fırsatı buldu.

K. T. Belediyeler Birliği Heyeti, gerçekleştirilen temaslar çerçevesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Çuhadar ile da biraraya geldi.

Çuhadar, K. T. Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar ve heyetini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, gerçekleştirilen temasların önemine değindi.

Özçınar da duydukları memnuniyeti ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti (TC) ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kurumlar arası işbirliği ve temasların son derece önemli olduğunu vurguladı.

Ziyaret sonunda Çuhadar’a anı plaketi de takdim edildi.

Özçınar başkanlığındaki K. T. Belediyeler Birliği heyetinde, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Y. Boğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Y. Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros yer aldı.

2019-09-30T08:24:38+00:00 30 Eylül 2019|