K. T. Belediyeler Birliği, İstanbul’a davet edildi

Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan, K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

K. T. Belediyeler Birliği’nde bugün saat 11.30’da yer alan ziyarette, K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle de hazır bulundu.

Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan, tüm belediye başkanlarını İstanbul’da misafir etmek istediklerini belirtrek amaçlarının, yapılacak olan anlamlı, tarihi gezi ve toplantılarla işbirliğini geliştirmek olduğunu kaydetti.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da, Aydoğan’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, davetten ötürü teşekkürlerini iletti.

İşbirliğinin geliştirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Özçınar, Ekim ayı ortalarında bu ziyareti gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Bu kapsamda, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1. Ordu Komutanlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Belediyeleri, İski Tesisleri, çöp ayrıştırma tesisleri, özel sektör sanayi fabrikaları ve Hamidiye Suları Üretim Tesisleri’nin ziyaret edilmesi planlanıyor.

Belediye Başkanlarından oluşacak heyet ayrıca, ziyaret kapsamında Ekim ayı ortalarında İstanbul’da gerçekleştirilecek Çevre Fuarı’na da katılacak.

2019-09-13T07:46:10+00:00 12 Eylül 2019|