KTBB Birlik Meclisi için bilgilendirme ve tanışma toplantısı yapıldı

39 /2003 Sayılı Belediyeler Birliği Yasası’nın 9 (1) Maddesi uyarınca oluşturulan K.T. Belediyeler Birliği, Birlik Meclisi için bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Lefkoşa’da bulunan Paradise Park’ta bugün (18 Temmuz Perşembe) saat 11.00’de gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Belediye Meclis üyelerinin biraraya geldiği toplantıda konuşan K. T. Belediyele Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, K. T. Belediyeler Birliği’nin kurulduğu günden beri ilk kez böyle bir toplantı gerçekleştirildiğini belirtti.

Bilgilendirme ve tanışma amacıyla gerçekleştirilen bu toplantının son derece önemli olduğuna dikkat çeken Özçınar, Birlik Meclisi’ni de oluşturma noktasında bir adım atılmış olduğunu söyledi.

Özçınar konuşmasında, K. T. Belediyeler Birliği’nin çalışmaları, temasları, hedefleri, üye belediyelere hizmet ve katkıları ile ilgili bilgi verdi.

Belediyeler reformu kapsamında bir süreden beridir çalışılan Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’na da dikkat çeken Özçınar, meclis üyelerinin de görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, birlikte hareket edilmesinin önemine değindi.

Özçınar’ın konuşmasının ardından söz alan meclis üyeleri de görüşlerini dile getirme fırsatı yakaladı.

K. T. Belediyeler Birliği yasasına göre; Birlik Meclisi tüm belediye başkanları ile her üye belediyenin meclis üyeleri arasından her beş meclis üyesine bir üye oranı üzerinden seçilecek sayıda asli ve yedek üyeden oluşur.

2019-07-18T13:47:52+00:00 18 Temmuz 2019|