Özçınar, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar,
başta, halka en iyi hizmet için emek veren tüm belediye çalışanları ile ülkedeki ve tüm dünyadaki işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

1 Mayıs’ın önemine dikkat çeken Özçınar, demokrasiye, birlik-beraberliğe artık daha büyük önem verilmesi gereken bir dünyada yaşandığı bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek, emekçilerin karşılaştığı haksızlık ve adaletsizliklerin çözülmesi için toplumsal duyarlılığın da artmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Mahmut Özçınar, işçilerin hak arayışlarının simgesi olan bu özel günde emeğin en yüce değer olduğunu vurgularken çalışanı maddi olduğu kadar manevi açıdan da memnun ederek motivasyonunu artırmanın, verimliliğini de artıracağını unutmamak gerektiğini de belirtti.

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Özçınar, dünyada süren savaşların da son bulmasını diledi.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

1 Mayıs, 1886 yılında Amerika’daki işçilerin 8 saatlik iş günü için emperyalizme karşı verdikleri zorlu mücadelenin yıldönümüdür.

1 Mayıs İşçi Bayramı, emeğin bayramı olarak tüm dünyada kutlanan, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günüdür.

Demokrasiye, birlik-beraberliğe artık daha büyük önem verilmesi gereken bir dünyada yaşadığımız bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini ifade ederken, emekçilerin karşılaştığı haksızlık ve adaletsizliklerin çözülmesi için toplumsal duyarlılığın da artmasının çok önemli olduğuna dikkat çekmek isterim.

İşçilerin hak arayışlarının simgesi olan bu özel günde emeğin en yüce değer olduğunu vurgularken çalışanı maddi olduğu kadar manevi açıdan da memnun ederek motivasyonunu artırmanın, verimliliğini de artıracağını unutmamak gerekir.

Başta, halkımıza en iyi hizmet için emek veren tüm belediye çalışanları olmak üzere, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarım.

1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle, dünyada süren savaşların da son bulmasını dilerim.

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar

2019-04-29T11:37:23+00:00 29 Nisan 2019|