Özçınar, İzmir’de gerçekleştirilen UCLG- MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG- MEWA) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Temmuz ayında Amman’da gerçekleştirilen UCLG-MEWA Kongresi’nde yeniden Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çevre Komitesi Eş Başkanlığı görevine seçilen Özçınar’ın da yer aldığı toplantı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

2019 yılının değerlendirildiği toplantıda yeni yol haritası belirlendi ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda 2020-2022 UCLG- MEWA stratejik planı onaya sunuldu.  

Toplantıda konuşan Dannieh Belediyeler Birliği ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie dayanışmayı artırmak için çalışacaklarını ifade ederken, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ise yerelde dönüşüm çağrısı yaptı.

Ürdün, Filistin, Lübnan ve Türkiye’den 11 belediyenin üyelik başvurusuyla birlikte 2020-2022 Stratejik Planı ve 2020 Yılı Bütçesi de UCLG-MEWA Yönetim Kurulu tarafından görüşülerek kabul edilirken, 2020 UCLG-MEWA İdari Toplantıları’nın da Nevşehir ve Adana’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen TRAVEL TURKEY İZMİR Turizm Fuarı’na ve panele katıldı.

2019-12-06T12:25:57+00:00 6 Aralık 2019|