K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Covid-19 salgını ile ilgili sosyal medyadan bir mesaj paylaşarak uyarılarda bulundu.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

“Salgının başladığı günden bu yana öğrendiğimiz en önemli şey maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymadığımız sürece bu salgını yenemeyeceğimizdir. Kendimizi, sevdiklerimizi korumak ve en yakın zamanda eski günlere dönmek istiyorsak; mesafe ve maske kuralına harfiyen uymak zorundayız. Gelinen bu noktada suçlu aramak, hataları birilerine yüklemek oldukça yanlış olur. Kendimizden ve sevdiklerimizden en başta bizler sorumluyuz. Süreçte daha katı önlemler alınsa dahi yeniden bu önlemlerin bir süre sonra kalkacağını ancak salgın ile mücadelenin devam edeceğini biliyoruz. Yaklaşık bir yıldır değişmeyen tek bir kural var: maske, mesafe, hijyen.
Bizim için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarını daha fazla yormamak, sevdiklerimize daha kısa sürede sarılmak, dilediğimiz gibi gezebilmek için temaslı sayımızı en aza indirmeli, maske ve mesafe kurallarına uymalıyız. Maske hayatımızın bir parçası olmalı, sevdiklerimizle mesafeli olmalıyız.
Önümüzdeki günlerde yasaktan dolayı evlerimizde olacağız, bu sürede kendinize vakit ayırın; yasaklar elbet bitecek ancak maske, mesafe ve hijyen hep hayatımızda olacak.
Unutmayın ki yasak olsun veya olmasın, en az temas sayısı, maske ve mesafe bizi kurtaracak.
Bu günler bitecek ve yine sevdiklerimize sarılacağız.
Kurallara uymak bizi sevdiklerimize daha hızlı kavuşturacak.”