K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

“Hepimizin kuracağı empati, göstereceği saygı ve duyarlılık onların yaşam standardının yükseltilmesine ciddi katkılar sağlayacaktır” diyen Özçınar, yerel yönetimlerin de sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğini, sadece bir gün değil her gün yanlarında olacağını vurguladı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, uluslararası bir farkındalık günüdür.

Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek adına alınan kararın ardından, tüm dünyada bu tarihte engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ülkemizde de etkinlikler ve bir takım çalışmalar sayesinde toplumumuzda farkındalığın arttığını gözlemleyebiliyoruz ancak yine de arzu edilen noktada değildir.

Engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını en aza indirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren yerel yönetimlerin de sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğini, sadece bir gün değil her gün yanlarında olacağını vurgulamak isterim.

Engellerin doğuştan olabileceği gibi kaza, hastalık gibi durumlarla da sonradan oluşabileceği bilinciyle hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Hepimizin kuracağı empati, göstereceği saygı ve duyarlılık onların yaşam standardının yükseltilmesine ciddi katkılar sağlayacaktır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza huzurlu bir yaşam dilerim.