Özçınar: Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, Kıbrıs Türk halkının güvencesi ve gururudur

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mahmut Özçınar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılını büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek,  “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz yüce Türk Milleti’nin, birlik ve beraberlik içinde olması daha güzel yarınlar için son derece önemlidir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 29 Ekim 1923’teki ilanının ilk günündeki gibi, güçlü ve dimdik ayakta olmasının büyük bir güç verdiğini ifade eden Özçınar,  “Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, Kıbrıs Türk halkının, güvencesi ve gururudur” dedi.

Özçınar, “bu özel gün vesilesiyle, Büyük Önder Atɑtürk’ü, silɑh ɑrkɑdɑşlɑrını, aziz şehitleri rɑhmet ve minnetle bir kez daha anar, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerini kullandı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz yüce Türk Milleti’nin, birlik ve beraberlik içinde olması daha güzel yarınlar için son derece önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 29 Ekim 1923’teki ilanının ilk günündeki gibi, güçlü ve dimdik ayakta olması, bizlere de büyük bir güç vermektedir.

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, Kıbrıs Türk halkının, güvencesi ve gururudur.

Kıbrıs Türk halkı olarak bizler de Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyetin ilanının yıldönümünü kutluyor olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Bu özel gün vesilesiyle, Büyük Önder Atɑtürk’ü, silɑh ɑrkɑdɑşlɑrını, aziz şehitleri rɑhmet ve minnetle bir kez daha anar, Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.

 

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

 

Mahmut Özçınar

2018-10-28T18:43:51+00:00 28 Ekim 2018|