Özçınar, yeniden TDBB Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 5’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı dün (2 Mayıs 2019) İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıya, K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile K. T. Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de katıldı.

KKTC’nin K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar tarafından temsil edildiği toplantıda, Azerbaycan, Bosna Hersek, Filistin, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Moldova Gagavuz Özerk Yeri, Özbekistan, Tataristan ve Türkiye olmak üzere 20’ye yakın ülkeden, 200’ün üzerinde belediye başkanı, meclis üyesi ve yerel yönetim kuruluşu temsilcisi yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un da katıldığı Genel Kurul’un açılışında konuşan K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, işbirliği ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. 

Konuşmaların ardından oluşturulan divan kurulunda faaliyet raporu, denetim kurulunda ise mali raporların sunumu ve ibrası gerçekleştirildi. Daha sonra yapılan seçimle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı seçildi.

K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar da, yeniden 2019-2022 dönemi TDBB Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, hep birlikte işbirliğini ve dayanışmayı güçlendirerek uluslararası alanda önemli faaliyetlere imza atmaya devam edeceklerini belirtti. Altay, başta Türk dünyası olmak üzere tüm dünya da huzurun ve barışın hâkim olması için gayret göstereceklerinin altını çizdi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bugüne kadar olan hizmetlerinden dolayı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek plaket takdim etti.

Toplantı sonunda toplu fotoğraf çekimi de yapıldı.

2019-05-27T08:16:04+00:00 3 Mayıs 2019|