Özçınar’dan “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” mesajı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özçınar mesajında her canlının yaşama hakkının olduğu bilincinin, ülkede her geçen gün arttığını görmekten mutluluk duyduklarını ancak hayvanlara yönelik şiddet haberleri ile de sık sık karşılaşıldığını belirtti. 

“Hayvanseverler ve yerel yönetimlerin çabaları ile kazandırılan bilinç sayesinde sokak hayvanlarına yönelik bakış açısında da daha önceki yıllara göre bir iyileşme görmek memnuniyet vericidir” diyen Mahmut Özçınar, doğanın dengesinin korumasında hayvanların da rolü bulunduğunu, bu bilinçle hareket edip, çocukları da bu bilinçle yetiştirmek gerektiğini vurguladı.

Özçınar, “Hayvanlara karşı uygulanan her türlü şiddet ve kötü muamelenin son bulduğu, doğadaki tüm canlıların birlikte uyum içinde yaşaması umuduyla, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlarım” dedi.

Özçınar’ın mesajının tamamı şöyle: 

Her canlının yaşama hakkının olduğu bilincinin, ülkemizde her geçen gün arttığını görmek, bizleri çok mutlu etse de, hayvanlara yönelik şiddet haberleri ile de sık sık karşılaşmaktayız.

Hayvanseverler ve yerel yönetimlerin çabaları ile kazandırılan bilinç sayesinde sokak hayvanlarına yönelik bakış açısında da daha önceki yıllara göre bir iyileşme görmek memnuniyet vericidir.

Doğanın dengesini korumasında hayvanların da rolü bulunmaktadır. Bu bilinçle hareket edip, çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmeliyiz.

Hayvanlara karşı uygulanan her türlü şiddet ve kötü muamelenin son bulduğu, doğadaki tüm canlıların birlikte uyum içinde yaşaması umuduyla, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlarım.

 

K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı

Mahmut Özçınar

2018-10-04T06:25:45+00:00 4 Ekim 2018|