Öztaş: “Engellilerin sorunlarına, kalıcı çözüm el birliği ile yapılacak gayretlerle mümkün olabilir”

Geçitkale Belediyesi, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla “Geçitkale Belediyesi Engelsiz Meclisi” ile birlikte bir gezi düzenledi. 

Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, gün dolayısıyla yayımladığı mesajında, “engellilere saygı insanlığa saygıdır, engellinin durumu toplumun aynasıdır” diyerek, engelli insanların sorunlarına, sağlıklı ve kalıcı çözüm üretilmesinin el birliği ile yapılacak gayretlerle mümkün olabileceğine dikkat çekti.

Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, Geçitkale Belediyesi olarak engellilere yönelik çabaların temel insani vazife olduğu düşüncesinde olduklarını vurgulayarak “biliyoruz ki engellilere saygı insanlığa saygıdır, engellinin durumu toplumun aynasıdır. Üstelik bu konu sadece engellilerin değil toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendirmelidir. Engellilerimiz, çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öztaş şöyle devam etti:

“Bizler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, engelli insanlarımızın toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile medeniyetin mümkün olduğu inanan, güzellikleri yalnız engelsizler için değil engelliler için de isteyen, ilgisini ve hassasiyetimizi bir günün ötesine taşımayı bilen anlayışa sahibiz. Bizler yerel yönetim olarak,  muhtelif yerlerde yapılan, devam eden alt ve üst yapı çalışmalarında engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak şekilde düzenlemelere özen gösteriyoruz. Bu uygularımızı yaparken de bütün süreçleri konunun ilgilileriyle paylaşıyoruz.  Bu vesileyle tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü içten dileklerimle kutlar, kendilerine ömür boyu mutlu bir yaşam diliyorum”

2019-12-04T09:23:44+00:00 4 Aralık 2019|