TBB Başkanı Şahin’den, Özçınar ve KKTC’ye taziye mesajı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’a bir mesaj göndererek taziyelerini iletti.

Şahin mesajında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşanan sel felaketi ve dört kişinin yaşamını yitirmesinden duyduğuüzüntüyü dile getirdi.


Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)
ve
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Şahin, sel felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi ve oluşan maddi ve manevi hasarların giderilmesi konusunda Türkiye yerel yönetimlerinin Kıbrıs halkının ve belediyelerinin yanında olduğunu belirtti.

Fatma Şahin, “Kuzey Kıbrıs Türk milletine başsağlığı ve metanet diliyor, bir daha böyle üzücü hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

Fatma Şahin’in mesajı şöyle:

“Sayın Mahmut ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndegeçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi nedeniyle dört kişinin yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

Elim sel felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor, oluşan maddi ve manevi hasarların giderilmesi konusunda Türkiye yerel yönetimlerinin Kıbrıs halkının ve belediyelerinin yanında olduğunu belirtmek istiyorum.

Bir kez daha Kuzey Kıbrıs Türk milletine başsağlığı ve metanet diliyor, bir daha böyle üzücü hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum.”

2018-12-10T10:24:13+00:00 10 Aralık 2018|