‘Yıltan Taşçı Akademi’ İskele’deydi

Adına açtığı fotoğraf stüdyosuyla, fotoğraf tutkunlarını aynı çatı altında toplamayı başaran ülkemizin yetiştirdiği önemli sanatçılardan; fotoğrafın yanı sıra adını edebiyat ve müzikle de başarıyla duyuran Yıltan Taşçı, geçtiğimiz gün ekibiyle birlikte Pazar (6 Ekim) günü İskele’deydi. ‘Yıltan Taşçı Akademi’ olarak İskele’ye gelen, Fotoğraf Gezginleri adı altında Fotoğraf Gezisi’nin ilkini İskele’ye gerçekleştiren Taşçı’nın durağı İskele Belediyesi Kültür Evi oldu. Beraberindeki fotoğraf tutkunlarıyla birlikte Kültür Evi’ne gelen Taşçı ve beraberindekiler, Kıbrıs Kültürüne ışık tutan Kültür Evi’ndeki her bir ayrıntıyı yakından incelediler.

İLK DURAK İSKELE

Fotoğraf çekmenin önemli kurallarını açtığı Yıltan Taşçı Akademi’de, fotoğraf tutkunlarıyla paylaşan sanatçı Yıltan Taşçı, akademiye gelen kursiyerlerle birlikte Fotoğraf gezisi başlattı. Bu yıl ilki düzenlenen gezinin ilk rotası ise İskele oldu.  İskele’de, İskele Belediyesi Kültür Evi’ne gelen ve burada kursiyerleriyle birlikte incelemelerde bulunan Taşçı,  özelde İskele genelde ise Kıbrıs kültürüne ev sahipliği yapan Kültür Evi’nin her bir ayrıntısını fotoğraf karesine sığdırdı.

FIRINIMIZ, FOTOĞRAF TUTKUNLARI İÇİN YANDI

Kıbrıs Kültürünü yaşatmak adına İskele Belediyesi Kültür Evi’nde bulunan ve her Perşembe günü yanan fırın ise bu kez fotoğraf tutkunları için yandı. Kültür Evi görevlisi Nihan Ertunalılar tarafından yakılan fırın, ilgi odağı oldu. 

İskele’deki fotoğraf çekimlerinde İskele Boğazı’nı da rotalarına koyan Yıltan Taşçı ve ekibi,

1.Fotoğraf gezisi için çekimlerini Yeniceköy, Kurumanastır ve Serdarlı’da da gerçekleştirdi.

2019-10-09T06:39:30+00:00 9 Ekim 2019|