İskele Belediyesi’nin yaklaşık 5 yıl önce, İskele ve köylerinde dünyaya merhaba diyen bebekler için başlattığı ‘Hoş geldin Bebek’ paketlerinin dağıtımı 3 ay aranın ardından yeniden başladı. Mart ayından bu yana Covid-19 salgını dolayısı ile durdurulan paket dağıtımı bu kez korona tedbirleri kapsamında dağıtılıyor.  Paketler, İskele Belediyesi Sağlık Birimi tarafından ailelere teslim ediliyor.

MUTLULUĞA ORTAK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yarınlarımızın geleceği çocuklarımızı dünyaya gelişinde yalnız bırakmayan İskele Belediyesi, anne babaların da en mutlu günlerine ortak olmaya devam ediyor.  Daha önceleri Başkanımız Hasan Sadıkoğlu tarafından ailelere teslim edilen Bebek paketleri, yeni dönemde, Korona tedbirleri kapsamında, ev içine girilmeden, dışarıda, İskele Belediyesi Sağlık Birimi hemşireleri tarafından teslim ediliyor.

PAKETLER, İSKELE BELEDİYESİ SAĞLIK BİRİMİ TARAFINDAN AİLELERE TESLİM EDİLİYOR

Yaklaşık 5 yıl önce başlayan dağıtımları yeni dönemde üstlenen Sağlık Birimi, içerisinde bebek yağından, pişik kremine, şampuanından biberon ve emziğine kadar yeni doğan bebeğin tüm ihtiyaçlarını barındırıyor. İskele Belediye Sağlık Birimi Sorumlu Hemşiresi Berna Bal, bu kapsamda, personelimiz Halil-Pembe Şen’in kızı Meryem’in, Meltem-Yıldıray Çetinkaya’nın kızı Masal’ın, Hatice-İbrahim Dolu’nun oğlu Aykut Arda’nın, Gül-Mustafa Dolu’nun kızı Filiz’i, Melike-Ramazan Dolu’nun kızı Efruze’nin, Özlem-Şükrü Dolu’nun kızı Öykü’nün paketlerini teslim etti.

Hidayet-Adil Yılmaz çiftinin oğlu Aras Abdullah’ı, Seniha-Murat Ocak çiftinin oğlu Durmuş’u ve Sedef-Ali Kasap çiftinin kızı Tezcan bebeği görme şansı buldu. Sadıkoğlu, yeni doğan tüm çocukların, ülkelerine birer hayırlı evlat olmaları temennisinde buldu.