DEĞİRMENLİK BELEDİYESİ ANTİJEN TESTİ İLE COVİD 19’A RAĞMEN, HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRIYOR!

Değirmenlik Belediyesi Gündüz Bakım Merkezi Sorumlusu, Yüksek Hemşire Laden Serinsu Konuşur, kendi sağlık ekibi ile birlikte bölgemizde yeni bir ilke imza atıyor.  Değirmenlik Belediyesi, bugüne kadar Covid 19 süresince dıştan hizmet alarak gerçekleştirdiği PCR testi uygulamasını, kendi personeli bünyesinde oluşturduğu sağlık ekipleri ile ANTİJEN TESTİ uygulamasına başlıyor.

Gündüz Bakım Merkezi Sorumlusu, Yüksek Hemşire Laden Serinsu Konuşur’un, Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle oluşturduğu eğitimli ekibi, bundan böyle Değirmenlik Belediyesi bünyesinde ANTİJEN TESTİ yapacak. ANTİJEN TESTİ, bugüne dek uygulanan ve 24 saat içerisinde sonuç veren PCR’dan farklı olarak, kısa sürede (20 dk) sonuca ulaşmayı sağlıyor. Bu testin amacı, bulaştırıcılığı erken tespit edip önlemek.

ANTİJEN TESTİ uygulaması; 4 Mayıs Salı günü, Meriç’te bulunan Gündüz Bakım Merkezi’nde,  Yüksek Hemşire Laden Serinsu Konuşur ve ekibi tarafından, saat 09:00 – 12:00 saatleri arasında uygulanmaya başlanacak.

Testler ayrıca; 6 Mayıs Perşembe günü de yine; saat 09:00 – 12:00 saatleri ve 13:00 – 16:00 saatleri arasında Değirmenlik’te bulunan Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi’nde yapılacak.

Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Sağlık Bakanlığı ve tüm ekibine, ayrıca Değirmenlik Belediyesi personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ANTİJEN TESTİNİ BAKANLAR KURULU KARARI İLE İLK ETAPTA YAPTIRACAK MESLEK GRUPLARI ŞUNLARDIR:

Restoran / Kafe / Pastane / Bar çalışanları

Meyhane çalışanları

Kıraathane / Kahvehane / Kafeterya / Lokal çalışanları

Bet Ofis çalışanları

Berber / Kuaför / Dövme / Güzellik Salonu çalışanları

12’nci sınıf öğretmenleri / Kreş öğretmenleri