K. T. Belediyeler Birliği heyeti, Türkiye Belediyeler Birliği ile ekonomik, sosyal ve kültürel alanda iş birliğini artırmak amacıyla imzalanan işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştirdiği Konya’daki temaslarını tamamladı.

Resmi ziyaretler gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine 13-16 Haziran tarihleri arasında Konya’da bulunan heyet, İstişare ve Tecrübe Paylaşımı Programı’na katılarak resmi ziyaretler gerçekleştirdi.

K. T.Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar başkanlığındaki heyette, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle yer aldı.

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile biraraya gelen heyet ayrıca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı da ziyaret etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile gerçekleştirilen görüşmede işbirliğinin artırılması konusunda istişarelerde bulunuldu.

 Heyet, İstişare ve Tecrübe Paylaşımı Programı’na katıldı

Uzmanların Çevre, Sıfır Atık, Tarımsal Hizmet Çalışmaları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Gençlik Projeleri ve Ulaşım gibi konularda sunumlarının yer aldığı İstişare ve Tecrübe Paylaşımı Programı’na da katılarak K. T. Belediyeler Birliği heyeti ayrıca, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerini de ziyaret etti. Tecrübe paylaşımının devamının önemine değinilen görüşmelerde işbirliğinin artırılması ve belediyeler arasında kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu.

Tecrübe paylaşımı ve işbirliğinin artırılması açısından önemli

Konya’daki temasları değerlendiren K. T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, biraraya gelme fırsatı buldukları Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile görüşmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Katıldıkları İstişare ve Tecrübe Paylaşımı Programı’nın da çok yararlı geçtiğini anlatan Özçınar, ilçe belediyeleri ile biraraya geldiklerini, yaptıkları görüşmelerin tecrübe paylaşımı ve işbirliğinin artırılması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Özçınar, K. T. Belediyeler Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında sürdürülen çalışmalarının devam edeceğini söyledi.