İskele Belediyesi’nin, İskele Kaymakamlığı ve İskele Polis Müdürlüğü’yle başlattığı ortak denetimler sürüyor. İşbirliğini, Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü andan itibaren sürdüren İskele Belediyesi, zabıta birimi ile önemli bir görev yürütüyor. Halk sağlığına öncelik veren ve özellikle pandemi nedeni ile yoğun mesai harcayan İskele Belediyesi Zabıta Birimi, denetimlerini de bu çerçevede gerçekleştiriyor.

 

İSKELE BELEDİYESİ, KAYMAKAMLIK VE POLİS İŞBİRLİĞİ İÇİNDE

Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesinin ardından işbirliği içerisinde olan İskele Belediyesi, İskele Kaymakamlığı ve İskele Polis Müdürlüğü, işbirliğini de denetimlerle devam ettiriyor. Halk sağlığından hareketle, halkın yoğun olarak gittiği yerlerin yanı sıra İskele Belediyesi sınırlarında bulunan tüm işletmeleri, pandemi kuralları çerçevesinde denetimden geçiren ekipler, deyim yerindeyse göz açtırmıyor.

 

DENETİMLERDE PANDEMİ KURALLARI DİKKATE ALINDI

İskele Belediyesi sınırlarında bulunan kafe, pastane, restoran, kasap, market gibi halkın yoğun olarak gittiği işletmeleri düzenli olarak denetlemeye, özellikle maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralı ile hijyen kurallarını yerinde incelemeye devam eden İskele Belediyesi, İskele Kaymakamlığı ve İskele Polis Müdürlüğü ekipleri marketler, paket servis yapan restoranlar, berber, kuaför, kafe, kasap gibi yerleri denetledi. Denetimlerde müşteri kayıt defteri tutulup tutulmadığının yanı sıra işletmelerde; ateş ölçer, hijyenik paspas, dezenfektan olup olmadığını da kontrol eden ekipler,pandemi kurallarının en başında yer alan maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyulup uyulmadığını da yerinde inceledi. Denetimlerin sonunda bazı işletmelere son ikazlarını yazılı olarak yapan ekipler, bir sonraki denetime kadar işletmelere süre tanıdılar.