K.T. Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Özçınar’ın mesajı şöyle:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yılını kutlamanın heyecanı içerisindeyiz.

Türk tarihinin dönüm noktası olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gündür.

Ulu Önder’in, Bandırma Vapuruyla Samsun’a varışının üzerinden 103 yıl geçmiş olmasına rağmen, aynı heyecanı ve gururu yaşıyoruz.

Atatürk, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği  bu özel günü, bağımsızlığın gençler sayesinde korunabileceği idraki içerisinde,“Gençlik ve Spor Bayramı” olarak, Türk gençliğine armağan etmiştir.

Unutulmamalıdır ki gençlik; milletlerin gücüdür, yarınlarıdır…

Bize düşen görev bu ruhu gelecek nesillere aktarmak, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığına sahip kuşaklar yetiştirmektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken, Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitleri ve gazileri rahmet ve minnetle anıyorum.